Krby na drevo znamenajú v dnešnej dobe pocit istoty, nezávislosti a návratu k prírode. Praskanie dreva je upokojujúce, už len to stačí, aby sme sa cítili príjemne.

Bez ohľadu na to, prečo sa rozhodujete pre takýto krb, je dôležité si vybrať typ, ktorý okrem modernej technológie predstavuje aj dizajnový doplnok domácnosti. Budete sa na neho dívať prakticky každý deň, musí ladiť s okolím a potešiť aj svojím vzhľadom.

Krby Dik Geurts sa vyrábajú viac ako 40 rokov. Od roku 2007 sú súčasťou spoločnosti DRU a medzi hlavné priority ich konštruktérov patrí vysoká účinnosť, výborná kvalita, elegantné detaily a šetrnosť k prírode. Na uzavretých a šikovných horákoch dosahujeme vyššiu teplotu, čo znamená, že spaľovanie je dôkladnejšie a účinnejšie. Aj zvyšky sadzí sa úplne spaľujú, takže šetríte drevo, do vzduchu sa dostáva menej častíc a spolu takto chránime životné prostredie.

Od 1. januára 2022 európska legislatíva stanovila požiadavky na minimálnu účinnosť a maximálne emisie častíc sadzí. Všetky krby Dik Geurts spĺňajú požiadavky tejto legislatívy a majú označenie Eco Design 2022. Niektoré typy sú už schválené aj podľa požiadaviek Defra.

Tieto krby nie sú len miesta, kde horí drevo. Sú to dôkladne navrhnuté zariadenia, ktoré zabezpečujú čisté spaľovanie s vysokou účinnosťou. Majú uzatvorenú spaľovaciu komoru, čím sa zabezpečuje dobrá izolácia a spaliny sa odvádzajú do dymovodu labyrintom.

Jednoduchá prevádzka
Krby Dik Geurts sa ovládajú veľmi ľahko. Majú jednoduchú páku na regulovanie prekvapivo sofistikovaného prívodu vzduchu. Vďaka tomu sa zapaľujú veľmi rýchlo.

Infračervené sklo
Dik Geurts využíva infračervené sklo (IR), ktoré spôsobuje cirkulovanie tepla v krbe. Tým sa dosahuje vyššia účinnosť, teplo zostáva v krbe a výsledkom je aj oveľa dlhšie čisté sklo.

Vermikulit
Spaľovacia komora je izolovaná vermikulitom, ktorý akumuluje teplo. Aby sa dosiahol krásny kontrast so žltými plameňmi, vermikulit je v tmavom antracite.

Platne na podlahu
Na doplnenie dizajnu krbu ponúkame okrúhle, obdĺžnikové a štvorcové platne. Sú v tmavom antracite a vyrábajú sa v rôznych veľkostiach.

Verzia EA a RS
V súčasnosti sa stále viac zlepšujú izolácie domov. Aby sa čerstvý vzduch dostal dovnútra, využívajú sa ventilačné systémy. V takom prípade možno budete potrebovať osobitný typ prívodu vzduchu na spaľovanie. Krby Dik Geurts preto majú možnosť použiť takýto prívod (verzia EA), dokonca verzia RS predstavuje skoro úplne izolované riešenie vhodné pre domy, kde je podtlak – využíva sa rekuperácia.

Primeraný výkon
Pri výbere krbu musíte zohľadniť priestor, ktorý budete vykurovať. Ak si vyberiete typ s príliš veľkým výkonom, miestnosť sa rýchlo zohreje a nebudete môcť využívať kapacitu krbu, výsledkom bude vyšší zápach a znečistenie vzduchu. Pri príliš nízkom výkone nevykúrite priestor dostatočne, čo bude znamenať, že nesplníte hlavnú funkciu krbu. Pri výpočte zoberte do úvahy, ako dôkladne máte izolovaný dom a aké sklá ste použili na okná. Poraďte sa s odborníkom, ktorý pozná aj prostredie, kde stojí váš dom.

Tieto krby vypúšťajú do ovzdušia minimálne množstvo jemného prachu a zabezpečujú skvelé ovládanie horenia.

Vyberte si niektorý z mnohých typov – v sortimente nájdete rustikálne ale aj ultramoderné riešenia, minimalistické severské tvary aj zdobené liatinové dvierka. Nemusíte robiť kompromisy. Vkusný krb môže zmeniť bežný večer na nádherný relax.

Počet na stranu: 15 | 30 | Všetky

Aste 5

Aste 5

od 2 274,00 €
Bora Corner, Cubes

Bora Corner, Cubes

od 6 145,00 €
Bora Corner, Fixed

Bora Corner, Fixed

od 5 638,00 €
Bora Corner, Floating Plateau

Bora Corner, Floating Plateau

od 5 834,00 €
Bora Corner, Straight Plateau

Bora Corner, Straight Plateau

od 5 680,00 €
Bora Corner, Wall

Bora Corner, Wall

od 4 962,00 €
DRU 44MF

DRU 44MF

od 1 644,00 €
DRU 64CB

DRU 64CB

od 2 424,00 €
DRU 78CB

DRU 78CB

od 2 880,00 €
Folke

Folke

od 3 672,00 €
Instyle 1000

Instyle 1000

od 3 702,00 €
Instyle 500

Instyle 500

od 2 418,00 €
Instyle 550

Instyle 550

od 2 502,00 €
Instyle 600

Instyle 600

od 2 766,00 €